Ogólne, podróż
komentarze 2

Słowo od syna, kwestie techniczne i nie tylko

Witaj drogi gościu! Pomimo, iż jest to strona w całości poświęcona pasjom mojej mamy od czasu do czasu i ja będę miał okazję wypowiedzieć się.

Nieustająca ciekawość świata jaką charakteryzuje się moja mama powodowała, iż niejednokrotnie będąc jeszcze dzieckiem miałem okazję podróżować, poznawać świat w sposób niebanalny i ciekawy. Nasze liczne podróże, związane z harcerskim stylem życia, umiłowaniem przyrody (zwłaszcza bieszczadzkiej!) i wrażliwością na piękno świata, które przejawiało się często w obrazach jakie mama malowała (do dziś pamiętam zapach farb olejnych), w dużym stopniu ukształtowały mnie takim jakim jestem obecnie.

W okresie dorastania często miałem okazję słyszeć różne pieśni dawne, które mama pieczołowicie zbierała, zapisywała nagrywała i śpiewała.  Widziałem jak kolejne inicjatywy i aktywności mojej mamy wpływały na lokalną społeczność (wspomniane wcześniej, harcerstwo, założenie zespołu ludowego „Cyganianki” i wiele innych działań). W tamtym czasie wszystko to wydawało mi się naturalne. Z czasem dotarło do mnie, że te wszystkie działania (często angażujące wielu ludzi) były czymś niezwykłym i wartym upamiętnienia.

Pomimo upływu lat (obecnie mam ich 32), mama ciągle jest dla mnie osobą, która mnie inspiruje i nieustannie zadziwia swoją energią. Gdy poprosiła mnie o pomoc w nagraniu kilku klipów, dokumentujących pieśni śpiewane ongiś w jej rodzinnej miejscowości Samary ( w której i ja spędzałem kilka tygodni u Babci każdego lata), nie wahałem się.

Po kilku rozmowach udało mi się przekonać mamę (nie jest to łatwa rzecz), że warto rozszerzyć tę formułę. Tak powstały dwie strony na FB: „Wśród lasowiaków” oraz „Samary moja mała ojczyzna”. Obecnie wszystkie treści są publikowane pod adresem

Naturalną koleją rzeczy było powstanie tej strony, agregującej tematy i treści, które stanowią przedmiot zainteresowań mamy.

Strona będzie systematycznie rozwijana. Pomysłów Zofii Dąbrowskiej nie brakuje! Dlatego też, jeżeli Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informację o nowych wpisach zachęcam do subskrypcji (przycisk znajduje się na bocznym pasku)

Niebawem zostaną dodane działy dotyczące folkloru, zarówno lasowiackiego, jak i lubelskiego. Pojawią się również, nowe nagrania i zdjęcia.

Powstał kanał YouTube, na którym będzie można zapoznać się z naszymi nagraniami.  Serdecznie zapraszamy do subskrybowania!

Jaka jest moja rola w tej całej zawierusze?

Tak jak kiedyś, mama odkrywała przede mną świat, tak obecnie ja staram się pokazywać Jej możliwości jakie daje współczesna technologia. Jest to dla mnie poligon doświadczalny w zakresie rejestracji dźwięku, obrazu oraz ich obróbki. Mogę obiecać, że z czasem będziemy z pewnością polepszali jakość naszych materiałów.

Czy taki zespół redakcyjny sprawdzi się w akcji? Będziecie mogli przekonać się o tym sami!

Łukasz

 

 

 

 

 

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *